- Parafia Klucz

Menu główne:

Tajemnice Dolnego Śląska 27 - 30 września 2022 r.

1. dzień (370 km)
Wyjazd w godzinach rannych. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Następnie zwiedzanie protestanckiego Kościoła Pokoju w Świdnicy oraz zamku w Książu. Obiadokolacja i nocleg w Karpaczu lub okolicy.
2. dzień (270 km)
Po śniadaniu przejazd do Lubomierza, gdzie kręcono sceny do filmu „Sami Swoi”. Zwiedzanie średniowiecznego zamku Czocha, barokowej bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu wybudowanej w miejscu słynnej bitwy z Mongołami w 1241 oraz zespołu klasztornego w Lubiążu, największego w Europie opactwa cysterskiego. Po południu zwiedzanie Kościoła Pokoju w Jaworze. Powrót na obiadokolację i nocleg.
3. dzień (130 km)
Po śniadaniu zwiedzanie malowniczego kościółka Wang z XII/XIII w., w całości przeniesionego z Norwegii oraz sztolni w Kowarach, która mieści się w nieczynnej kopalni rudy uranu (podziemna trasa liczy 1200 m. dług.). Następnie relaks w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Po południu nawiedzenie barokowego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz zwiedzanie zamku w Bolkowie, najważniejszej twierdzy Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.
4. dzień (310 km)
Po śniadaniu przejazd do twierdzy w Srebrnej Górze, która w chwili powstania w 2. poł. XVIII w. należała do najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Następnie nawiedzenie Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie oraz zwiedzanie pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Późnym wieczorem zakończenie pielgrzymki.
CENA:
*dla 32 os. płacących wynosi 900,00 zł
*dla 37 os. płacących wynosi 860,00 zł;
*dla 42 os. płacących wynosi 830,00 zł
i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), opiekę pilota oraz podatek VAT.
UWAGA!
Na wstępy, lokalne podatki, przewodników, obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy oraz napoje do obiadokolacji prosimy przygotować ok. 230 zł